Fanfiction svět v mém podání

Fantasie-Jeden moudrý říkal,že je to brána mezi dvěma světy

Rok celý na ruby:

6.???

Název jsem nějak nevymyslela. Tahle kapitolka je taková.. Jak to jen říct... Příprava na sedmou kapitolu. Určitě si ji ale přečtěte a okomentujte!:)
Jakýpak úkol zadá Mcgonagalová?! Co se objevilo na nástěnce v Nebelvírské společenské místnosti?:)
 

   Když se Jane, těsně před večerkou, vrátila do pokoje, cítila se neskutečně šťastně. Se Sahurem si povídali tak zaujatě, že úplně zapomněli na večeři. Procházeli se po školních pozemcích a Sahure ji ukázal různé kouty. V té chvíli se seznámila s vrbou mlátičkou, s famfrpálovým hříštěm a s mnoha dalšími místy, ale asi nejvíce se jí líbil koutek u zapovězeného lesa. Lemovali ho vzrostlé buky, kteří příjemně stínili malé mechové místo, takže z okolních míst sem nebylo tolik vidět, ale naopak odtud bylo vidět široko daleko. Jane také doufala, že o tom místě moc lidí neví, neboť ona sama ho našla docela náhodou, tedy- šla si jen odskočit.
   V pokoji byla Lily, která se právě s úkolama v podpaží chystala do společenské místnosti. Jane z této dobré nálady nedokázalo nic vytočit, a tak se rozhodla, že se pokusí udělat úkol z lektvarů. Přitom Lily popisovala, kde všude se Sahurem byli, a tak dále.
   “A s Blackem jste se tam nepotkali?” Jej, uvědomila si Jane, vždyť ona tam šla za Siriusem, ale tak přece si ho tam nikde nevšimla, ne? Nebo jen nedávala pozor?
   “Pokud vím, tak jsem ho tam nikde neviděla, asi na to setkání zapomněl.”
   “Hm, asi… Jane, píšeš tam blbosti, ten lektvar se přeci míchá doprava a ne doleva. Víš co, dej mi lektvary, já ti pomůžu a ty mi zas helpneš s Obranou, ju?” A tak strávily spolu příjemný večer nad úkolama.

***
   “ Příjemně jste mě překvapila vaší prací Jane, myslel jsem si, že vám lektvary nic neříkají, ale asi jsem se zmýlil.” Pochválil Jane na konci hodiny profesor lektvarů. Jane s Lily na sebe pobaveně mrkly a už si to chvátaly chodbou na školní pozemky, kde se měly sejít s Mrzimorskými na hodinu bylinkářství.
   “Doufám, že mě nezapomeneš představit,” drkla loktem Lily do Jane, když se blížily k hloučku Mrzimorských chlapců. První si jich všimnul Sahure, neboť do debaty, kterou ostatní kluci vedli, neměl co říct.
   “Ahoj Jane! To jsem rád, že máš s námi hodinu Bylinkářství... Jakpak se máš?!”
   “Ahoj Sahure, no, ale jde to, i když právě jsme měli lektvary a ty zrovna nemiluju. Tohle je Lily, moje nejlepší kamarádka tam od nás.”
   “Těší mě,” mrknul Sahure na Lily a podal jí ruku.
   “Zdar Jane.”
   “Čau.”
   “Jak je?” A tak Jane zopakovala odpověď a znovu představila všem Lily. Lily se s klukama sice znala od vidění, ale tak znát je i křestním jménem je přece jenom lepší. Za chvilku si spolu všichni docela nenuceně povídali. Jane s klukama o Nebelvírských, atd. A Lily s Luckem probírali složení nějakého velice zajímavého lektvaru. Oba totiž lektvary milovali a rozuměli jim a Lily málo kdy potkávala někoho, kdo by byl ochotný ty její žvásty poslouchat, dokonce na ně i odpovídat.
   “Hej, Evansnová! Nezapomeň, že jsi už zadaná!” ozvalo se od právě příchozích. James Potter se Siriusem a Petrem si razili cestu směrem k nim.
   “Za prvé, nejsem zadaná, takže nevím, o čem to mluvíš, za druhé, co je ti do toho, s kým se bavím a za třetí, když se s někým nenuceně bavíš, neznamená to, že s ním hnedka musíš něco mít.” Celou hodinu Lily strávila po boku Luca, jakoby na truc. Dvanácterák- James po ní nakvašeně každou chvíli koukal, takže vůbec nevnímal, co mu profesorka říká, a díky tomu si vysloužil školní trest, ale aby se necítil osamocen, Tichošlápek se k němu s radostí přidal.

***
   Ještě téhož dne se v Nebelvírské společenské místnosti na nástěnce objevil malý plakátek s termínem výběrového řízení k famfrpálu. Termín byl ustanoven na sobotu od pěti hodin večer. Pod termínem byl napsán krátký vzkaz: Kapitán družstva James Potter shání nového střelce a odstřelovače potlouků.
   Jane moc na sporty nebyla, ale říkala si, že by to mohla zkusit. Famfrpál ji vždy lákal, a pokud věděla, tak v týmu hrála i Patrika s Lily, tak proč by nemohla hrát ona?!

***
   “Výborně slečno Blue, sice máte v učivu pro čtvrtý ročník malé nedostatky, což samozřejmě není vaše vina, ale jinak jsem s vámi velice spokojena. Je vidět, že pro přeměňování máte nějaké vlohy. Není divu, máte to v krvi.” Řekla profesorka McGonagalová při hodině přeměňování. Jane, která stále ještě stála před katedrou, kde na povel paní profesorky přeměňovala různé zvířata na věci, se chtěla McGonagalové zeptat, jak to myslela s těmi předky, ale to už profesorka pokračovala…
   “Dobrá, posaďte se a všichni si otevřete učebnici na straně tři sta devadesát pět. Dám vám deset minut na přečtení a potom vás rozdělím do dvojic. Váš domácí úkol totiž bude vypracovat esej v té dvojici. Každá dvojice si může vybrat jednu z látek, o kterých píší v učebnici. Teď se pusťte do čtení.” V učebně se ozvalo několikaré otáčení stránek, ale pak nastalo asi deseti minutové ticho. Dokonce i Zmijozelští, kteří měli hodinu s nimi, nenamítali a poslušně zmlkli. Netrvalo ale dlouho a profesorka zakončila slíbených deset minut. Když všichni zaklapli učebnice a plně ji vnímali (dá-li se říkat plně vnímali u Pobertů. Petr nápadně pochrupoval, Remus se nemohl donutit zavřít učebnici, neboť právě četl něco zajímavého o vlkodlacích a James se Siriusem opět probírali své záležitosti a to se ani nemusím zmiňovat o Zmijozelských, kteří se tvářili, že každou chvíli umřou nudou, ale přesto…)
   “Každý z vás si vylosuje jeden lístek z tohoto sáčku. Na tom lístku pergamenu bude jméno, s kým budete ve dvojici. Až budou mít všichni vylosováno, vyvolám každého z vás a vy, spolu se svou dvojicí půjdete ke katedře a vyberete si téma.” oznámila všem přítomným profesorka McGonagalová a začala procházet se sáček mezi lavicemi.

***
   Severus se nepatrně ošil. Měli právě McGonagalovou, která mumlala něco o lístcích se jmény. Na jednu stranu ho to celkem zajímalo, ale seděl vedle Luciuse, tedy vedle Luciuse s tím jeho vznešeným příjmením -Malfoy. Všichni zmijozelští dnes zvolili taktiku- tvářit se, že umírám a on nechtěl nijak vyčnívat, i když mu to přišlo trochu přihlouplé.
   Profesorka právě přišla k jejich stolu. Lucius se natáhl k sáčku a vytáhl si lístek, pak byl na řadě on. Severus Snape. Vytáhl si malý, úhledně složený pergamen, ale na rozdíl od Luciuse, který lístek odložil a raději se věnoval zkoumáním vlasů Beatrix, on lístek rozbalil a přečetl si ho. James Potter … Přečetl si to jméno asi třikrát. To byl ten nechutnej…. Kterej se furt ochomejtal u Evansnové a naschvál ho před ní shazoval. Luciusův lístek stále ležel nedotčený. Úhledně složený, jako byly ostatní. Jen se natáhnout….

***
    “Dobře, teď budu volat ty, co nedostali lístek. Tázaný ke mně příjde a spolu s ním půjde i ten, kdo si vylosoval jeho jméno.” Jane se nervózně podívala po Lily, která v ruce žmoulala malý papírek.
   “Remus Lupin! Aaa dobrá, vy budete se slečnou Evansnovou. Sirius Black a slečna Blacková, dobrá… Petr Petigriew…” Počet bez dvojic se pomalu zmenšoval a zmenšoval. Patrika, Sandra, všichni koho znala, byli již ve dvojicích až na Jamese Pottera.
   “ James Potter! Ano, dobrá pane Pottere, kdo je s vámi? Kdo má na lístku napsaného Jamese Pottera?” když se nikdo neozýval, mávla profesorka hůlkou a do vzduchu vylétl papírek, který měl Lucius Malfoy.
   “Dobrá, pan Malfoy s panem Potterem.” Dvanácterák se podíval na Malfoye a na obou bylo znát, jak se těší, až se budou moct proklít.

***
   Severus se ušklíbl na zrzku, s kterou měl dělat tu práci. Náhodou, určitě to bude příjemnější než ten Potterovic deb*l! Slečna Jane Blue, jak jí McGonagalka říkala, si Severuse změřila od hlavy až k patě. A podle Severusových postřehů si na něj udělala celkem neutrální názor. Hmm, to jsem tedy zvědavý, jak tohle dopadne. Je z Nebelvíru! To budou zas kecy, jediná útěcha je, že nejni čistej Nebelvír, jinak by přeci nebyli takový caviky s tim zařazovánim. Pomyslel si, když si za zurčení zvonku ohlašující konec hodiny skládal věci do své černě brašny…

***
   Profesorka McGonagalová ustanovila termín odevzdání úkolu až za čtrnáct dní po té hodině, kdy ho zadala, takže se Jane s klidným svědomím mohla Snapeovi na chodbách vyhýbat a tvářit se, že ho ještě nikdy neviděla. Byl to divnej kluk. Furt nosil černou, ale jinak se moc o svůj zevnějšek nestaral. Většinu času strávil v posledních lavicích v rohu, až na hodiny lektvarů, to se vždy s Evansnovou (Lily) rval o nejlepší místo. Jediné jeho přátelé, jak Jane vypozorovala, byl Lucius Malfoy, ale dál prohodil sem tam otráveně slovo i s Blackem ze Zmijozelu i s Blackovými holkami- Narcisou a Belatrix. Takové povýšené načančané ženské. Trochu jí připomínali holky z Krásnohůlek, i když scházela jim ladnost a jemnost.
   Končil všední týden a začínal všemi očekávaný víkend, hlavně ta sobota, na ní se Nebelvírští těšili nejvíce. Výběr nových členů famfrpálového družstva se blížil a na všech, kdo se o něj zajímali, to bylo znát. Mnozí se potulovali s košťaty v ruce hradem na školní pozemky, aby si mohli procvičit nějak to lítání. Jane se to ale netýkalo. Sice se zapsala na listinu, jako zájemce o místo odrážeče, ale úkolů bylo moc a stejně neměla koště. A tak když odbyla čtvrtá hodina, začala se shánět po nějakém tom koštěti.
   “Pojď už, Lily, musíme už jít.”
   “Jdi napřed, jo? Já tam přijdu, kdyby se po mě ptali, řekni, že přijdu o chlup pozdějc. Tak zatím!”
   “Jojo, vyřídím, zatím…” Vydala se tedy Jane sama s koštětem, které si propůjčila od Patriky, která nelétala na koštěti, ale dostala ho od svého bráchy, který miloval famfrpál a dokonce ho hrál nějak závodně.
   Když šla zrovna kolem chodby, která vedla dolů do sklepení, chňapnul jí někdo za ruku. Měl ji pěkně studenou a nepříjemnou. Jane zaječela.
   “Co blbneš?! Neječ...” utrhl se na ní. Jane si vzpomněla, u koho slyšela takovejhle hlubokej, trochu nepříjemnej hlas. Jediný, komu tento hlas mohl patřit a kdo nosil pouze černou, byl Severus Saneape.
   “Co si myslíš, že děláš? Já musím jít na famfrpál!”
   “Hmm, tak tam asi nepůjdeš…”
Poslední komentáře
03.05.2007 18:51:16: Já nevěřím svým očím! teda vám se to fakt líbilo?! teda tak to mě děsně těší!smiley já myslela že u té...
03.05.2007 18:43:52: to teda! melian! to bylo uzasny! moc se mi to libi! proste ...uf..heh...kdy bude pokracko? moc se mi...
02.05.2007 17:38:19: oo, děkuji:) No jsem potěšena, že se ti to líbilo, že jsi napsala komentář a že sis to tak brzo přeč...
02.05.2007 14:55:09: No páni, už se těšim na pokráčko... Mimochodem, postava Sahura se ti moc povdla! :D
 
Přeji krásný den a tohleto už je úplné zápatí stránek, takže pata... Teď už jen zbívá napsat něco do komentářů?! Že?!