Fanfiction svět v mém podání

Fantasie-Jeden moudrý říkal,že je to brána mezi dvěma světy

Rok celý na ruby:

9. trest?

Cejtím se mizerně, že jsem to musela přidat až teď a navíc že kapitolka není obeta-readerovaná  (nebo jak to napsat) Časem snad bude, takže komu to vadí ať nečte a počká si!   Za komentáře budu vděčná.

-Kapitolka je delší než obvykle, doufám že to nebude tedy nudné- mimochodem je o tom, jaké je strávit více méně dva dny ve Sneapovi přítomnosti. A o rozpolcení mysli:D Pěkné čtení!

 

Jane se s Lily vrátila vysmátá a veselá. Bohužel dlouho si smíchu neužily, neboť Jane čekal školní trest od McGonagallové, do kterého se jí vůbec nechtělo, a navíc na něj musela jít se Sneapem, který se k ní nechoval nějak mile, a ona ho v lásce moc neměla. Zkrátka a dobře, když se vrátila z večeře a odbyla osmá hodina večerní, vydala se ke kabinetu paní profesorky.

Hned, jak Jane zaklepala na dveře, ozvalo se tlumené dále, a tak zatáhla za kliku a vstoupila. Sneape už tam byl s kamenným výrazem na tváři. Seděl v pohodlném křesle naproti McGonagallové, která mu nejspíš promlouvala do duše. Když Jane pozdravila, ani se neohlédl, zato McGonagallová jí přivítala, jak se sluší a patří na profesorku. Poté jí pokynula, aby se posadila na křeslo vedle Sneapa.

“Tak tedy, když už jste tu oba, můžeme přejít k vašemu trestu. Poměrně dlouho jsem přemýšlela, co vám uložit. Pana Pottera a Blacka zde mám velice často, takže nic nepotřebuji, ale to v žádném případě neznamená, že váš podvod přejdu bez povšimnutí. Naštěstí mi před chvílí poslal sovu náš hajný Hagrid, že by potřeboval pomoct se zbavením Plísňáčků. Doufám že víte, co jsou zač a jak se jich zbavit. Měli jste se to učit hned na začátku tohoto roku,” přísně si oba dva změřila paní profesorka. Když se jí nedostalo odpovědi, jen nechápajících úsměvů, otočila se ke knihovničce, která byla za jejími zády, a vytáhla malou červenou učebnici s názvem: Fantastická zvířata a kde je najít. Potom začala hlasitě předčítat.

“Plísňáčci se nacházejí po celém světě. Dovedou obratně zalézt pod prkna podlahy a za panely obložených stěn a zamořit celý dům. Na přítomnost plísňáčka nás obvykle upozorní odpudivý zápach rozkladu. Plísňáček vylučuje tekutinu, která vyvolává hnilobu samotných základů obydlí, v němž přebývá.

V klidovém stavu se plísnáček podobá skvrně nazelenalé plísně s očíčky, je-li však vyplašen, bleskově odcupitá na četných pavoukovitých nohou. Živý se odpadky. Dům, který je zamořen plísňáčky, jich lze zbavit pomocí čistících kouzel, pokud se jim ovšem dovolí příliš se rozmnožit,…” Dál už paní profesorka nepokračovala. Zaklapla učebnici a snažila si nevšímat Janeiného vyděšeného výrazu, který se jí objevil na tváři, když se paní profesorka zmínila o četných pavoukovitých nohou.

“Myslím, že na nic jiného nemusíte čekat. Přeji vám hodně zdaru při zbavováním se těchto škůdců a doufám, že při svém trestu budete přemýšlet, jak společně vypracovat svůj esej. Můžete jít.” Pokynula jim McGonagallová.

Severus Sneape nepatrně přikývnul a hnal se ven. Místo, aby nechal Jane dveře otevřené, neslušně jí je zavřel před nosem. Jane si jen tak pro sebe vzdychla a rozloučila se s paní profesorkou.

“Jane, myslím si, že Severus je milý chlapec, ale občas se chová, jako by nikdy neslyšel o zásadě slušného chování. Také je to Zmijozel. Doufám, že tu esej spolu nějak napíšete. Nezadala jsem ji jen kvůli tomu, abych měla další známku. Mým cílem je smířit, alespoň na chvíli, dvě koleje. Bohužel se mi to stále nedaří. Jdi, ať na tebe Hagrid s panem Sneapem nečekají příliš dlouho.” Odehnala Jane rukou profesorka McGonagallová. Jane jen pokrčila rameny a vydala se ven přes školní pozemky k malé hájovně, která se poněkud třásla od základů.

“Ahoj, Jane.Tak už se zas vidíme. Snad mi tady se Severusem dokážete pomoct. Zkoušel jsem už nějaké kouzla, ale nějak to na ty potvory nefunguje. Škoda, že se tak rychle množej, mohl bych si třeba některé ochočit!” Hagridovi v očích zaplály ohníčky nad tou představou. Sneape protočil oči a dost netrpělivě pronesl: “ Profesorka nám řekla, jak se jich zbavit. Musíme prostě jen pronést očisťovací kouzlo a je to. Za chvilku to budem mít hotový.” řekl optimisticky ten, pro koho optimismus nebyl vůbec specifický. Bohužel, Sneape neměl tak úplně pravdu. Hagridův srub byl vážně prolezlý plísňáčky skrz na skrz…

Za chvilku se ozývalo hlasité: Pulírexo! Srubem se neslo cupitání mnoha nožek, ale i tiché praskání a syčení, jak kouzlo zasáhlo malé plísňáčky. Přestože se o tom v knize: Fantastická zvířata a kde je najít vůbec nepsalo, byli Plísňáčkové dost dotěrní a nepříjemní - za chvilku měli všichni tři nohy celé od slizu- tedy tekutiny, kterou vylučují a o které v knize psali, že napomáhá k hnilobě základů. Velmi svědila a štípala.

Přesto všechno asi za tři hodiny byli hotovi s posledními ze škůdců, i když byli od hlavy až k patě pokryti tou smradlavou svědící tekutinou.

“Tak to by sme měli. Díky vám, asi by to můj srub dlouho nevydržel, kdyby jste mi nepomohli.”

“Hagride není vůbec zač, ale asi už půjdu. Jsem nějak utahaná a musím se ještě vomejt. Takhle spát vážně nepůjdu,” zakřenila se Jane. “Tak dobrou Hagride, ahoj Sneape.” S tím Jane vyrazila k hradu.

***

Příštího dne se Jane dozvěděla jednu nemilou věc. Měli se Sneapem pouze jeden den na to, aby napsali tu esej pro McGonagallovou. Sandra jí to totiž neopomněla stále připomínat, neboť ona už měla s Patrikou práci hotovou. To se jí to ale říká, když má tak dobrou dvojici, pomyslela si Jane. Tím samozřejmě nemyslela to, že Sneape byl nějakej hroznej. Jen prostě nevěděla, jak se k němu chovat. Například ke klukům z Mrzimoru se chovala jako ke kamarádů, Poberty se snažila ignorovat, ale jak se chovat k němu? No ale nějak ho musí donutit, aby si s ní nad tím esejem sednul. Nechtěla mít další problémy. Prostě mu řekne, jestli by nezašel odpoledne s ní do knihovny. A jak si Jane usmyslela, tak také udělala.

Ani nevěděla, jak to proběhlo, prostě hned po vyučování šla za Sneapem se ho poptat a během pár minut seděla naproti němu na židli s několika knihami v ruce. Jane slavila jakési vítězství, neboť se jí povedlo Sneapa někam dotáhnout a přitom se s ním ani jednou nepohádat ani ho nenaštvat. Seděla naproti němu a on na ní neměl žádné poznámky, i když svým pohledem jí dával jasně najevo, že radši by seděl v místnosti s trollem než s ní.

“Ahoj Sneape,” pokusila se Jane o zlepšení atmosféry, když ale v odpověď jen neurčitě zamručel, pokračovala.

“Hele já vím, že jsi fakt nadšenej, že tu esej děláš se mnou, že jsme už kvůli ní měli školní trest a nevím co ještě, ale popravdě já z toho taky nejsem nijak nadšená a prostě někdy tu esej napsat musíme, no ne?! Tak teda, přinesla jsem nějaké knížky, ale myslím si, že by jsme ještě měli zaběhnout do knihovny pro něco, neboť pochybuju, že to bude stačit. Tvou esej už použít nebudem moct, ale určitě si pamatuješ, z čeho jsi čerpal, ne? Tak pojď, jdem do knihovny.” Jane přišlo hodně zvláštní, že Sneape vlastně furt mlčí, ale na druhou stranu, docela jí to vyhovovalo.

V knihovně bylo, k Janyinému překvapení, poměrně dost lidí a většina z nich byli páťáci, kteří ve dvojicích pracovali na eseji pro McGonagallovou. Také kvůli tomu nebyly knihy k sehnání, všechny byly vypůjčené.

“To je snad naschvál! Jak máme asi udělat esej, když nemáme k tomu nějaký materiál?!” rozčilovala se Jane.

“McGonagallka by jistě poznamenala, že tu práci máme dělat z hlavy, takže nemá cenu jít za ní. A Křiklan na ní taky nemá moc dobrej vliv. To je na nic.” Jane musela dát Severusovi za pravdu, byli v ne moc dobré situaci, lépe řečeno, byli v louži, neboť těch pár knih, co měla u sebe, nestačilo na vytvoření eseje, který by měl mít hodnocení výborné…

Odkdy nad Sneapem přemýšlíš jako nad Severusem? ozval se jí v hlavě slabý, dotěrný hlásek.

Jak to myslíš? A vůbec, co je ti do toho?!

Je mi do toho poměrně dost, když to musím s tebou poslouchat. A myslím to tak, jak říkám.

 

Trhni si nohou, tak jsem mu jednou řekla Severus,, no a co? Prostě se jen snažím o vylepšení vztahů.

Tak o vylepšení vztahů, jo?! A proč mu teda normálně nahlas říkáš Sneape?

Protože, protože, já nevím.. Copak je to snad nějakej zločin?

U tebe pomalu jo…Podívej se, co s tebou ten umaštěnec dělá, chvilku na tebe není hnusnej a pro jednou mlčí a ty hned nad ním přemýšlíš jako nad miláčkem Severusem.

Nech mě bejt! Dobře, od teď mu budu říkat Sneape, stačí???!

Ne…

Tak se jdi vycpat!

“Jane?”

“Co?”

“Volá a mává na tebe támhleten kluk,” řekl Sneape. Jane si ani nevšimla, že ji oslovil křestním jménem, což by jí mělo připadat divné. Prostě se jen podívala kam Sneape ukazoval. Seděl tam Sahure s nějakým klukem, kterého Jane neznala.

“Ahoj Sahure!”

“Ahoj, pojďte sem, co ty tady? Slyšel jsem tu tvůj jemný hlásek. Hledáte něco?”

“Popravdě jsme se chystali na tu esej pro McGonagallovou a všechny knížky, které by se nám hodily, jsou už vypůjčené.”

“Tak to mi jsme tu taky kvůli tomu. Tohleto je Thomas, je z Havraspáru, má dvojička na tu esej. Hele jestli chcete, tak se můžete přidat. Nějaké knížky jsme ukořistili, i když jich není moc. Mimochodem já jsem Sahure, těší mě.” dodal směrem ke Sneapovi.

“Severus Sneape.” Oznámil jednoduše Severus a posadil se na jedinou volnou židli u stolu. Jane si tedy musela zajít k vedlejšímu stolku pro svou. Je to ale gentleman, řekla si pro sebe ironicky.

*** 

Cítil se prostě hrozně. Jane mu ještě tolik nevadila, popravdě si o ní začal myslet, že je docela inteligentní, ale že se museli dělit o knížky s dalšími lidmi. Přišlo mu strašně komické, že sedí u stolu vlastně se svými nepřáteli. Havraspár, Mrzimor, Nebelvír a pak on, Zmijozel! Navíc ten Thomas byl úplný pako a Sahure mu přišel takovej - divnej. Byl až moc přátelský, furt se usmíval a občas si dal za ucho nějaký dred, který mu padal do obličeje. S Jane si rozuměl až podezřele dobře. Severusovi lezlo krkem tohleto chování mezi klukama a holkama. Například Lucius, furt se motal kolem holek, dělal na ně ty svoje kukuče a oni mu skákaly kolem krku. Sahure měl trochu jinou taktiku, ale přišlo mu, že to jeho pokukování, milá povaha a dávání dredů za uši nebylo jen tak, prostě se k Jane choval podezřele!

Odkdy tě zajímá, jak se lidé chovají k Blueové? Jo a to je další věc, jakápak Jane?!

Mě to nezajímá, jen mi prostě vadí, jak se chová ten Sahure.Ale tobě nevadí, jak se chová k tobě, ale jak se chová k ní! Snad ses mi nezamiloval! TO by bylo, už vidím ty články v novinách: Severus Sneape, známý studený čumák se nám zamiloval!

 

Budeš mě ještě dlouho provokovat?! Trhni si nohou! Já se nezamiloval, do takové blbé, ošklivé… A navíc je z Nebelvíru!

Ale to ti přece tak nevadí. Navíc není to úplný Nebelvír, copak jsi už zapomněl, jaký měla problémy se zařazování?A mě ošklivá nepřijde a sám jsi před chvilkou říkal, že ti přijde inteligentní. Hmm?

Možná není úplný Nebelvír, ale Nebelvír to je! Hele jdi se bodnout! A tobě to může být fuk!

Nemůže, jsem přece jen ty. Neboj se, nejsem proti tomu, ale jen tě chci na to upozornit, abys víc vnímal, co si o ní myslíš.

Kuš!

 

“Tak dobře, tady píší, že při přeměně živého zvířete na neživou věc je potřeba dát důraz na mávnutí zápěstím. Myslíš, že to tam mám napsat?”

“Ehm co? Jo jasně, napiš to tam. Jak je to už dlouhý?”

“Přesně devět palců, ještě dva a máme to za sebou.”

“Hele tak my půjdeme,už to máme s Thomasem hotový, tak čau.”

“Jo ahoj Sahure, Thomasi a díky za to půjčení knih. To bylo milé. Pozdravuj kluky Sahure.”

“Budu a není zač,” mrknul ještě na Jane Sahure a ta se na njě v odpověď usmála. A přitom si ani nevšimla, jak Sneape protočil oči.

Když u stolu zůstali sami, konverzace poněkud ochabla. Bylo slyšet jen šustění brku o pergamen. Naštěstí netrvalo dlouho a Jane odložila brk.

“Hotovo. Už jen odnést knížky”

“Hmm.”

Za chvilku už scházeli po schodech z knihovny. Sneape nemohl jinak a zeptal se: “Jak jsi mi tenkrát dokázala vlézt do hlavy? Snažila ses mi číst myšlenky? Pronesla jsi kouzlo?”

“Cože?”

“Slyšela jsi mě.”

“No já ani nevim. Nechtěla jsem ti číst myšlenky, promiň, ale nějak jsem to. Nevim a kouzlo jsem nepronesla.”

“Máš předky ve Zmijozelu nebo v Havraspáru?”

“Myslim že.. eee, teda moudrý klobouk něco říkal, ale já nevim.” Severus se nad tím zamyslel. Ta mi toho teda řekla, pomyslel si.

“ Tak dobře, zatím ahoj,” a tímto nechal Jane, Jane.

  • chci jen dodat, že úryvek o plísňáčcích není ode mě. Prostě jsem to opsala z knížky: Fantastická zvířata a kde je najít, která se dá normálně koupit.J
Poslední komentáře
12.07.2007 15:24:23: Ahá! No zuberstab, tebe si pamatuji, z hodně stránek tě znám... Jak tam píšeš komenty. Jsem poctěna,...
02.07.2007 22:57:01: Jinak jsem jak na trní a cu dalšíííí smiley${1}:D
02.07.2007 22:55:34: Ano,vidíš poprvé můj koment,protože jsem zapomněla nick na svůj bývalý a nechce se mi další dělat XD...
28.06.2007 20:51:50: hrozně dlouho jsem se nedostala k počítači ani k wordu, tím pádem, takkže snad něco sesmolím teďka a...
 
Přeji krásný den a tohleto už je úplné zápatí stránek, takže pata... Teď už jen zbívá napsat něco do komentářů?! Že?!